Oferta ważna do 26 MARCA lub do wyczerpania zapasów!

Wszystkie ceny podane na stronie są ostateczne i nie podlegają negocjacji!

MENU
Grupa Grabiec

Hurtownia Alkoholu

Strona jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.
Potwierdź poniżej, że jesteś osobą pełnoletnią podając datę swojego urodzenia:

Jesteś tutaj: Aktualności Nietypowe podziękowania weselne. Czym zaskoczyć rodziców?

Nietypowe podziękowania weselne. Czym zaskoczyć rodziców?

Własnoręcznie robione podziękowania dla rodziców na ślubie
Czy prezent dla rodziców na wesele jest ważny? 
Kochacie swoich rodziców i jesteście im wdzięczni za okazaną pomoc? Chcecie podziękować w absolutnie wyjątkowy i kreatywny sposób? Podarować prezent, który będzie dla nich pamiątką na lata? Nie wiecie jak się do tego zabrać? Co zrobić by poczuli, jak ważni dla Was są? Postaramy się pomóc.

SPIS TREŚCI:

Prezentacja dla rodziców na weselu czy podziękowania bardziej intymne już po?

Największym prezentem w trakcie wesela jest wspólna zabawa, drobne gesty i dostrzegane ich. Może to też być chwila w której poprosicie gości o uwagę, by podziękować najbliższym. To co powiecie, często ma większe znaczenie, niż to co później wręczycie. 

Prawda jest taka, że rodzice często przeżywają wasz ślub mocniej niż Wy. Wy jesteście „na adrenalinie”. Rozproszeni myślami pomiędzy gośćmi, kontrolą przyjęcia. Oni całymi sobą są skupieni na Was. To nie tylko nowa droga życia dla Was, ale i koniec pewnego etapu i rozpoczęcie innego dla nich (stajecie się samodzielni i od teraz odpowiadacie za swoją rodzinę). Ślub dziecka to niesamowite doświadczenie. Dlatego wyróżnienie rodziców i podziękowanie podczas wesela będzie zawsze wzruszające. 

To wyjątkowe osoby. Wspierali (i będą wspierać) Was przez całe życie, dlatego warto włożyć dużo serca w podziękowanie i prezent dla rodziców na wesele. Pamiętajcie, że oni nie oczekują kosztownych rzeczy, a pamięci. Nigdzie nie jest napisane, że podziękowanie musi się odbyć, ale jest to niespodzianka której raczej wyczekują.

Pamiętajcie by poinformować orkiestrę lub DJ o tym, kiedy ma się odbyć i jak ma wyglądać ten moment. Jak możecie to uczynić? Nie ma jednego, gotowego scenariusza. To od  Was zależy czy zdecydujecie się na kreatywne podziękowania dla rodziców: 

 • zadedykowaną piosenkę,
 • wyświetlenie na rzutniku wspólnych zdjęć lub filmu,
 • ułożenie wiersza, zaśpiewanie własnego utworu,
 • opowiedzenie ulubionej anegdoty, etc.

Jeśli wolicie, możecie oczywiście podziękować na osobności, w bardziej kameralny sposób.

Podziękowania dla rodziców – skrzynka. Co włożyć? 

Podziękowania dla rodziców w skrzynce

Jeśli zdecydujecie się na skrzynkę lub kosz z upominkami, wypełnijcie je:

 • słodyczami, kawą, alkoholem (najlepiej wybierać wśród bogatej oferty wyrobów rzemieślniczych, a nie produktów dostępnych w każdym sklepie)
 • waszymi zdjęciami z nimi (od czasów dzieciństwa po najbardziej aktualne).

Standardowym prezentem jest też wręczenie kosza ulubionych kwiatów.

Oryginalne prezenty dla rodziców, czyli...

Najlepiej jest pójść w pasje i zainteresowania. Kupić praktyczne prezenty, które będą pełnić nie tylko funkcję ozdobną. A dodatkowo dorzucić sentymentalny drobiazg. Na co możecie postawić?

 • biżuterię z grawerem (w formie bransoletki lub zawieszki na łańcuszek, spinki do mankietów, a nawet zegarka),
 • czekoladowy telegram,
 • drzewko (istnieją gotowe zestawy upominkowe z grawerowaną tabliczką i łopatką),
 • grawer na ławce (są parki, które udostępniają ławki pod tego typu dedykacje), 
 • puzzle ze wspólnym zdjęciem lub obraz,
 • voucher do restauracji, SPA, na wycieczkę all inclusive (w przypadku ostatniego, upewnijcie się czy prezent będzie mile widziany – czy rodzice mają czas, lubią miejsce destynacji, nie boją się latać, etc.),
 • skok na bungee, ze spadochronu, lot w tunelu aerodynamicznym lub inna szaloną, ekstremalną aktywność (to nowy etap w życiu, może warto zacząć go z rozmachem? Tu też zastanówcie się czy rodzice kategorycznie nie odmówią np. w przypadku lęku wysokości, chorób które wykluczają spożytkowanie prezentu),
 • innego typu voucher: jazda bolidem lub luksusowym autem, przelot balonem lub awionetką np. nad górami, całodniowy park rozrywki, skomponowanie własnych perfum, torebki czy trunku, bilety na maraton filmowy, strzelnica dla dwóch osób lub paintball, restauracja w ciemności, karnet na siłownię, lekcje języka lub tańca, nauka jazdy konnej, degustacja win w winnicy lub whisky w specjalnych barach, warsztaty w manufakturze słodyczy, warsztaty czekoladowe lub kurs sushi, nauka garncarstwa, portret rodzinny, rejs łodzią, nurkowanie, trener personalny, nauka golfa, etc.

Jak widzicie tych możliwości jest naprawdę dużo, a wymieniliśmy jedynie kilka z nich. 

Kreatywne podziękowania dla rodziców - to nie cena jest ważna

Oryginalne podziękowania dla rodziców

Podziękowania nie muszą kosztować fortuny. Prezenty niematerialne, albo niedrogie ale przygotowane własnoręcznie, także rozbawią oraz wzruszą. Tu możecie postawić na:

 • filmowe podziękowania z historią ich miłości, ślubu, wspólnych chwil razem (możecie wyświetlać w trakcie lub podarować na płycie cd, pendrive umieszczonych w eleganckich pudełkach). Jeśli nie czujecie się na siłach, do takiego prezentu można wynająć specjalistę (tylko wtedy już w grę wchodzą koszta),
 • album ze starymi zdjęciami lub fotoksiążka (ta sama zasada co w przypadku filmu),
 • wiersz lub piosenka własnego autorstwa (wykonane w trakcie lub zapisane na eleganckim papierze, nagrane na płycie), 
 • drzewo genealogiczne rodzin (najlepiej z zostawionym miejscem na zdjęcia przyszłych pociech) - Wy decydujecie ile pokoleń na nim pokażecie.

Opcji, które warto wziąć pod uwagę szukając idealnego prezentu jest wiele. Te darmowe, niedrogie i kosztowne. Ale to nie pieniądze są ważne, a serce, pamięć i świadomość, że jest on przemyślany i osobisty. 

Podpowiedź - jeśli nie macie odpowiedniego budżetu na podziękowania w dniu ślubu, wręczcie rodzicom podarunki po weselu (wydając na nie część pieniędzy od gości). Przeciętna cena prezentu, wynosi około 500zł na parę rodziców (co nie oznacza, że musicie się zbliżać do tej kwoty), bez górnego limitu. 

Pobierz cennik

Aby pobrać cennik podaj swój adres email w polu poniżej oraz potwierdź, że masz ukończone 18 lat

Mam ukończone 18 lat

PUNKT WESELNY CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (W DNI ROBOCZE) W GODZINACH 9-17
ODBIÓR OSOBISTY - W KOLEJNY DZIEŃ ROBOCZY PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA W GODZINACH 9-17

+48 795 034 090 kontakt@grupagrabiec.pl ul. Aleja Parkowa 14, 32-660 Chełmek Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00
Zadzwoń: 795-034-090