Grupa Grabiec

Hurtownia Alkoholu

Strona jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.
Potwierdź poniżej, że jesteś osobą pełnoletnią podając datę swojego urodzenia:

Jesteś tutaj: Aktualności Czym kierować się w wyborze fotografa na wesele

Czym kierować się w wyborze fotografa na wesele

Koszt fotografa na wesele

Każde wesele rządzi się podobnymi prawami. Oczywiście każde jest odrobinę inne, bo to Państwo Młodzi nadają mu niepowtarzalny sznyt i sprawiają, że klimat tej uroczystej zabawy jest taki, a nie inny. 

Na każdym weselu powinna pojawić się para młoda, zadowoleni i uśmiechnięci goście, pierwszy taniec, dobre trunki, smaczne jedzenie i świetna muzyka. Jednak, jeśli chce się wszystko z tego dnia zapamiętać, trzeba w koszty wliczyć pracę fotografa. Fotograf na wesele może zostać wybrany z polecenia. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć wśród znajomych kogoś, kto może polecić nam odpowiednią osobę. 

W sytuacji, w której o polecenie trudno, trzeba zwrócić uwagę na najprostszą wytyczną, czyli na koszt fotografa na wesele. Każdy fotograf ślubny ma swój cennik. Ceny są zróżnicowane. Koszty są liczone w związku z miejscem – województwem, na którym pracuje fotograf, od tego, z jakim wyprzedzeniem zgłosimy się do konkretnej osoby, czy dany fotograf będzie musiał mieć zapewniony nocleg w związku z poprawinami itp.

Warto zwracając uwagę na cennik ślubny fotografa upewnić się, czy fotograf robi również zdjęcia z przygotowań i z kościoła, czy też urzędu stanu cywilnego. Często wszystkie sytuacje są w pakiecie weselnym, ale nie zawsze. Dlatego koszt fotografa na wesele jest zróżnicowany. Niektórzy fotografowie w cenie mają sesję parę dni po ślubie, a inni jedynie tworzą zdjęcia z najważniejszych momentów w trakcie trwania wesela. Warto zapoznać się z cenami różnych osób i co równie istotne sprawdzić portfolio osób, którymi się zainteresujecie. Portfolio pokaże, czy cena jest adekwatna do jakości. 

Pamiętajcie, że zdarza się, iż usługodawca chcąc przyciągnąć klienta będzie obiecywał przysłowiowe „gruszki na wierzbie”. Najniższą cenę za największą ilość ujęć, Najszybszy czas realizacji albumu, że spędzi w Parą Młodą czas w dniu wesela od świtu do ostatniego gościa itd. Dobrze jest zaczerpnąć informacji o takiej osobie, w dzisiejszych czasach jest to bardzo łatwe. Wystarczy dołączyć do jednej lub kilku grup na Facebook’u, związanej z tematyką weselną. Równie dobrze można tam zapytać inne PM o fotografa, z którego usług były zadowolone. Taka rekomendacja na pewno się przyda. 

Dobry fotograf na wesele

Fotograf na wesele to kwestia, która spędza sen z powiek wielu parom. Warto przeglądając portfolio fotografa pomyśleć o kilku kwestiach.

Po pierwsze, w jakim stylu będzie wesele. To istotna sprawa. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć fotografa, który robi zdjęcia w poszukiwanym przez parę młodą klimacie. Niektórzy fotografowie ślubni tworzą piękne klimatyczne zdjęcia w retro stylu. Są fotografowie ślubni, którzy lubią nowoczesne rozwiązania, a są tacy, którzy świetnie sprawdzają się w boho klimacie. Dlatego, warto przeglądając portfolio fotografa, pomyśleć o tym, czego jako para młoda oczekujecie po zdjęciach.

Dobry fotograf na weselu potrafi uchwycić to, czego oczekuje para młoda, ale i to, czego do końca nie wyartykułowała. Dlatego dobrze spotkać się z fotografem twarzą w twarz przed wpłaceniem zaliczki, żeby mieć pewność, że fotograf ma podobne do was flow. Warto poznać osobiście fotografa przed weselem, ważne jest, abyśmy mogli czuć się swobodnie w jego towarzystwie, aby dokładnie zrozumiał jaki chcemy osiągnąć efekt. 

Pobierz cennik

Aby pobrać cennik podaj swój adres email w polu poniżej oraz potwierdź, że masz ukończone 18 lat

Mam ukończone 18 lat

PUNKT WESELNY CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (W DNI ROBOCZE) W GODZINACH 9-17
ODBIÓR OSOBISTY - W KOLEJNY DZIEŃ ROBOCZY PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA W GODZINACH 9-17

+48 795 034 090 kontakt@grupagrabiec.pl ul. Aleja Parkowa 14, 32-660 Chełmek Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00
Zadzwoń: 795-034-090