Grupa Grabiec

Hurtownia Alkoholu

Strona jest przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.
Potwierdź poniżej, że jesteś osobą pełnoletnią podając datę swojego urodzenia:

Jesteś tutaj: Aktualności Ile alkoholu potrzeba na wesele?

Ile alkoholu potrzeba na wesele?

Organizacja ślubu i wesela nie należy do najłatwiejszych. Trzeba załatwić tysiące spraw i trzymać wszystko “w ryzach”: zamówienie sali, catering, zespół weselny. Nie bez znaczenia jest też kwestia wyboru alkoholu weselnego. Banalne? Być może. Tak naprawdę dobór alkoholu i właściwe oszacowanie jego ilości podczas imprezy wielu parom spędza sen z powiek. Spieszymy z pomocą. Podpowiadamy, ile alkoholu powinno się znaleźć na weselnych stołach i o czym warto pamiętać?

Ile alkoholu zamówić na wesele?

Katalog weselnych alkoholi ulega modyfikacji i zmianom. Coraz częściej na weselu pijemy piwo i wino. Mimo to - wciąż właśnie wódka stanowi podstawowy “weselny napój wyskokowy”. Ilość butelek zależy oczywiście od wielkości imprezy. Tak naprawdę, nie jesteśmy w stanie oszacować ile wypiją goście - co do butelki, co do kieliszka. Możemy jednak przeliczyć takie zapotrzebowanie “na oko”. Jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę jest województwo, w którym odbędzie się impreza i z jakich województw pochodzą goście. Od tego zaczynamy liczenie. Przykładowo Poznań, Warszawa i okolice to tylko 0,3 l na każdego gościa na jeden dzień wesela, ale już w przypadku województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego należy przygotować minimum 0,5 l na każdego gościa. Dalej bierzemy pod uwagę czy na weselu będzie bimber (na każdym stole czy tylko na stoliku alkoholowym), czy będzie barman czy też nie? Jaka pora roku, ile dań ciepłych. Należy także rozważyć czy będziemy rozdawać gościom na tzw. „odchodne” po butelce wódki. W przypadku kiedy wodzirej lub dj będzie organizował zabawy dla gości to powinniśmy doliczyć kolejne sztuki. 

Ile wódki na poprawiny?

Poprawiny to kolejne butelki. Wiele też zależy od lokalnych tradycji, jeśli w naszej okolicy obowiązuje polter to na pewno musimy doliczyć sporo butelek na taką imprezę. Należy też pamiętać, że po imprezie bardzo często bliska rodzina pragnie obdarować swoich znajomych, którzy nie byli zaproszeni na wesele, na to też potrzeba kilka sztuk.

Inne alkohole na wesele? O czym jeszcze warto wiedzieć?

Choć wciąż “króluje” na polskich stołach weselnych. Karta alkoholi weselnych już od kilkunastu lat jest dużo bardziej bogata. Coraz częściej pojawia się wino - szczególnie białe i czerwone. Sięgają po nie przede wszystkim panie, ale nie tylko. Jeśli wino jest jedynym alkoholem obok wódki - wtedy szacujemy, że jedna butelka wódki zostanie wypita przez dwie osoby. W sezonie letnim doskonale sprawdza się białe wino. Warto zadbać, aby było odpowiednio schłodzone. Gwarantuje idealne orzeźwienie podczas letniej imprezy. Nie możemy oczywiście zapomnieć o szampanie. Toast za młodą parę trzeba wznieść. Tutaj możemy przyjąć, że jedna butelka szampana wystarcza na pięć, sześć osób. 

Zamawianie alkoholu na wesele...

Nie wiesz ile alkoholu zamówić na wesele? Dla własnego komfortu zamów dodatkowo 10% od liczby, którą zaplanowaliście. Wtedy unikniesz niepotrzebnego stresu i zawsze będziesz mógł poczęstować gości pysznym trunkiem - nawet kilka dni po samej imprezie. 

Pobierz cennik

Aby pobrać cennik podaj swój adres email w polu poniżej oraz potwierdź, że masz ukończone 18 lat

Mam ukończone 18 lat

PUNKT WESELNY CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (W DNI ROBOCZE) W GODZINACH 9-17
ODBIÓR OSOBISTY - W KOLEJNY DZIEŃ ROBOCZY PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA W GODZINACH 9-17

+48 795 034 090 kontakt@grupagrabiec.pl ul. Aleja Parkowa 14, 32-660 Chełmek Pn. - Pt.: 9:00 - 17:00
Zadzwoń: 795-034-090